- Zemestauku sula
- Zemestauku krēms
- Lineļļa
- Ķirbju eļļa
- Ķimeņu eļļa
- Diļļu eļļa
- Magoņu eļļa
- Sarkanā āboliņa eļļa
- Anīsa eļļa
- Ingvereļļa
- Burkānu eļļa
- Tomātu eļļa
- Zilie māli
Zemestauki olas stadijā ir ēdamas sēnes. Vislielākā dziednieciskā aktivitāte ir Dr.S.Kuzņecova pārtikas sēņu ekstraktam Zemestauki, kas ir arī galvenā sastāvdaļa tādiem produktiem kā "ZEMESTAUKU SULA" un "ZEMESTAUKU KRĒMS ĶERMEŅIM" . Zemestauku sulai pieder sēņu vina garša, brūnā krāsa un nogulsnes.
Zemestauku sula paaugstina organisma pretestības spējas un aktivizē tā aizsardzību pret audzējiem.
Tautas medicīna zemestauki ir populārs līdzeklis pret vēzi – gan profilaksē, gan kā papildlīdzeklis onkoloģijā starp ķimijterapijas un starošanas kursiem. Jāņem vērā, ka zemestauki neaizvieto vēža ķirurģiskas operācijas un ķimijterapiju.
Zemestauku sulu un zemestauku krēmu izmanto lai samazinātu ķīmijterapijas blaknes, kas saistitas ar toksicitati un imūndepresiju , kā arī apdegumus, kas var rasties pēc apstarošanas un limfatiskas tuskas pec ķirurģiskas operacijas.
Pateicoties fitoestrogēniem, sēne tiek izmantota sieviešu slimību – miomu, mastopātijas, olnīcu cistu –ārstniecībā. Zemestauki šķidrina asinis, tā pasargājot no sirds un asinsvadu slimībām. Ar tiem ārstē nieres, gastrītu, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu, olvadu un prostatas iekaisumus, tromboflebītus, ādas sēnīšu saslimšanas.
Zemestauku sulu lieto iekšķīgi, sajaucot vismaz 1 tējkaroti ar pusglāzi silta ūdens. Lietošanas kurss vismaz 10 dienas, bēt zemestaukus profilaktiski var lietot visu savu mūžu.
Zemestauku krēms der ārīgai lietošanai. Satur ēdamas sēnes Zemestauki bioloģiski aktīvu vielu kompleksu, stimulē ādas aizargfunkciju, veicina normālo audu reģenerāciju, paātrina brūcei sadzīšanu, samazina iekaisumu, uzlabo ādas un zemādas saistaudu apasiņošanu,mazina sāpju sajūtu un locītavu stingumu.
Tas vas palidzet tiem, kam paplašinātas kāju vēnas, tuskas un trombu veidošanas risks. Tautas medicīnā lieto reimatisma, podagras, varikozās vēnas, trofiskas čūlas un vēža profilaksei.
Ieteicama pie sirds un asinsvadu saslimšanām, kuņģa čūlas, zarnu trakta iekaisumiem, audzējiem, biežas saaukstēšanās, nespēka, kā arī tad, ja ir sausa āda, izkrīt mati, lūst vai slāņojas nagi.
Deva: pa 1-3 tējkarotēm dienā.
Tā ir dabīgā cinka avots un satur nozīmīgākos antioksidantus. Ja organismā ir to trūkums, rodas nogurums, bērniem zūd ēstgriba, viņi atpaliek augšanā un bieži slimo ar infekcijas slimībām.
Ja jums ir alerģija, anēmija, mutes dobuma vai auss iekaisums, katarakta, prostatas adenoma, artrīti, diabēts, kuņģa vai divpadsmitpirkstu zarnas čūla, osteoporoze, imūndeficīts - pievienojiet savam uzturam 1-3 tējkarotes ķirbju eļļu.
Spazmolītisks un nomierinošs līdzeklis. Tai piemīt antibakteriāla un sāpju mazinoša iedarbība, urīndzenoša iedarbība.
Saaukstēšanās gadījumā veicina atklepošanu.
Ķimeņu eļļu lieto, ja ir atonisks aizcietējums, gastrīts, kolīts un sāpes vēderā, hronisks holecistīts, elpošanas orgānu saslimšanas, klepus.
Pievienojot pārtikā mātēm zīdītājām, palielinās piena daudzums.
Tibetas medicīna uzskata, ka ķimenes novērš vai aizkavē audzēju veidošanos, dziedē acu slimības, izvada toksīnus no organisma.
Ķimeņu eļļa ir lieliska piedeva dažādiem salātiem un citiem ēdieniem un uzlabo atmiņu.
Deva: pa 1-3 tējkarotēm dienā.
Jau no senseniem laikiem dilles ieteiktas kā līdzeklis pret galvassāpēm, nierakmeņiem, tās palīdz nostiprināt asinsvadu sieniņas, cīnīties pret mikrobiem. Diļļu sēklu eļļa satur barības vielas, kas veicina asinsspiediena pazemināšanos, paplašina asinsvadus un stimulē sirdsdarbību, nomierina nervus un mazina spazmas.
Deva: pa 1-3 tējkarotēm dienā.
Tā samazina asinsvadu sieniņu caurlaidību, tādējādi tai piemīt pretiekaisuma un antialerģiskās īpašības. Magoņu eļļa nomierina nervus. Var lietot kā vieglu miega līdzekli. Lieto pa tējkarotei dienā, vēlams pirms ēšanas.
Deva: pa 1-3 tējkarotēm dienā, vēlams pirms ēšanas.
Āboliņš un lini dabā ir viens no bagātākajiem fītohormonii avotiem. Sarkanā āboliņa eļļu ieteicams lietot sievietēm vidējos gados organisma hormonālo izmaiņu laikā, kā arī, ja diagnosticēta olnīcu cista un mioma. Tai piemīt spazmolītiska, nomierinoša, antibakteriāla un pretsāpju ietekme.
Tautas medicīnā sarkano āboliņu izmanto kā urīndzenošu un antiseptisku līdzekli, tas veicina atklepošanu un aizkavē sklerozes veidošanos.
Vēlamā deva: 1-3 tējkarotes dienā, vislabāk pirms ēšanas.
Tā ieteicama kā uztura sastāvdaļa pie kuņģa un zarnu trakta saslimšanām, kā ari elpošanas ceļu slimību profilaksei un ārstēšanai.
Anīsa eļļu vēlams lietot atmiņas uzlabošanai un atjaunošanai (arī pēc insulta).
Lieto pa tējkarotei dienā, vēlams, pirms ēšanas.
Eļļa satur līdz 400 bioloģiski aktīvu vielu, kurām piemīt antitoksiska, antimutagēna, tonizējoša, pretiekaisumu, antioksidantu, pretvīrusu, pretmikrobu un antiparazītu iedarbība.
Ingvereļļa veicina barības sagremošanu un norma¬lizē iekšējo mikrofloru.
Eļļu ieteicams pievienot pārtikai pēc garšas. To var arī sajaukt ar citām eļļām - ciedru, ķimeņu, ķirbju, linsēklu, sarkanā āboliņa vai arī lietot, sākot no dažiem pilieniem līdz pustējkarotei pirms ēšanas.
Burkānos esošie karotinoīdi, nepieciešami acu, matu, ādas veselībai, palīdz sargāt asinsvadus no aterosklerozes un šūnas no ļaundabīgas pārveidošanās.
Beta-karotīns ir taukos šķīstošs vitamīns, kura uzsūkšanai ir nepieciešami tauki.
Doktora Kuzņecova Burkānu eļļa – ir vislabākais pārtikas karotinoīdu avots.
Lietot pa 1 tējkarotei 2 reizes dienā ēšanas laikā.
Tomāti ir labākais LIKOPĒNA avots. LIKOPĒNS ir antioksidants, kas pieder tai pašai saimei, kurai pieder bēta karotīns, un pētnieki apgalvo, ka tas pasargā no audzējiem.
Pēc ASV žurnāla Journal of the National Cancer Institute datiem, cilvēki, kas regulāri uzturā lieto tomātus, var samazināt audzēju attīstību dažādos orgānos pat līdz 40% un vairāk. Pārliecinoši dati iegūti par prostatas, plaušu, kuņģa, kā arī aizkuņģa dziedzera, resnās zarnas, taisnās zarnas, barības vada, mutes, krūts un dzemdes kakla vēzi.
Vēža profilaksei riska grupas zinātnieki iesaka ne mazāk kā 6,5 mg LIKOPĒNA dienā .
Doktora Kuzņecova tomātu eļļa viena tējkarote satur 1,5-1,8 mg LIKOPĒNA.
Zilos mālus kā profilaktisku līdzekli pret dažādiem iekaisumiem, audzējiem un skaistumkopšanā gadsimtiem ilgi izmanto visā pasaulē.
Zilie māli ir ļoti efektīvs līdzeklis kosmētikā. Zilo mālu maskas ne tikai baro sejas ādu, bet arī attīra un atjauno. Zilie māli līdzsvaro tauku dziedzeru darbību. Regulāras peldes vannā, kurā izšķīdināti 350 g zilo mālu, palīdzēs cīnīties ar lieko svaru un celulītu.
Zilie māli palīdzēs arī pret vēnu kaitēm (vismaz divas reizes nedēļā uz kājām jāliek aplikācijas) un mazinās kāju sāpes pēc ilgstošas staigāšanas vai stāvēšanas (zilos mālus izšķīdina ūdenī un peldina tajā kājas).
Pēc obligātās pārbaudes pie onkologa ar krūts mamogrāfiju ir iespēja lietot Zilos mālus mastopātijas ārstēšanai un krūts vēža profilaksei. Šim nolūkam vismaz pāris reižu nedēļā 15-30 minūtes uz krūtīm jātur zilo mālu aplikācijas. Zili māli var palīdzēt cīnīties ar vēzi. Vēža pacientiem par ziliem māliem labāk konsultēties ar ārstu.