1. S.Kuznetsov, V.Roshchin. Vorklinisher Beurteilung der Androprotektorischen Eigenschaften des praparates RSL-1 88-1 'BF".
IX Osterreichischer Geriatrie-Kongress. Bad-Hofgastein, Osterreich. P.26. (1990)
2. С.Кузнецов, В.Рощин, П.Илиева. Комплексная оценка андропротекторных свойств препарата РСЛ-1 88-1 БФ при экспериментальной недостаточности семенников.
Гериатрические средства: экспериментальный поиск и клиническое использование. Киев. с.97-98. (1990)
3. С.Кузнецов. Фармакологическая активация биосинтеза гликопротеинов в динамике раневого процесса в эксперименте.
Местное лечение ран. Москва. С.221. (1991)
4. С.Кузнецов. К механизму доступности полипренолов при интраназальном введении в эксперименте.
Актуальные проблемы клинической лимфологии. Андижан. С.52-53. (1991)
5. С.Кузнецов. Клинико-гигиеническая оценка уровней содержания долихола в моче.
Медицинские аспекты охраны окружающей среды. Новокузнецк. С.64 (1991)
6. S.Kuznetsovs. N-glycoprotein biosynthesis in fish embryogenesis: adaptation strategy during critical periods.
Research for Aquaculture: Fundamental and Applied Aspects. Antibe. France. Nr.C3.4. p-139. (1991)
7. S.Kuznetsovs The role of Dolichol in Fertilization.
European development biology Congress EDBC-91, Jerusalem, Israel. P.021. (1991)
8. S.Kuznetsovs. Molecular mechanisms of neuronal plasticity: N-glycoprotein biosynthesis through dolichol intermediates in postischemic cerebral neurons.
15th International Congress of Biochemistry, Jerusalem. Israel. P314. (1991)
9. S.Kuznecovs, M.Daugavietis. Dolichyl phosphate cycle and its pharmacological regulation in optic atrophy.
2nd International Symposium on Complex Treatment of Optic nerve atrophies. Moscow. P.182. (1991)
10. S.Kuznecovs, M.Daugavietis. Biochemical and immunologic aspects of plant polyprenol effect on the myelin metabolism and the course of the experimental multiple sclerosis. Dolichol and other lipids related to glycoconjugate metabolism.
Satellite meeting to the 11th International Symposium on Glycoconjugates. Kimberley, Ontario, Canada, p.31 (1991)
Dolihols – specifiska viela, ko izstrādā musu organisma šūnas. Veselā cilvēkā tas pārveidojas par dolihilfosfātu. Aktīvā formā, pārnesot membrānās oligosaharīdus dolihilfosfāta ciklā (DFC), tas piedalās glikoproteīnu sintēzē (receptoros, hormonos, imunoglobulinos, citokinos utt.).
Dolihola saturs organismā dažādu audu šūnās variē no 15-45 mg/g smadzenēs, 1-3 mg/g orgānos, kas satur hormonus: hipofīzē, sēkliniekos, aizkuņģa dziedzerē, piena dziedzeros, olnīcās un aknas. Veselu cilvēku asins serumā dolihola koncentrācija ir 130-150 ng/ml, un tas izdalās ar urīnu 6-10 Mg/mmol kreatinīna
Normāla dolihilfosfāta cikla (DFC) pārtraukšana izraisa anomālu glikokonjugātu sintēzi: imūnās sistēmas pavājināšanos, malignizāciju, mielina apvalka zudumu (demielinizāciju), neirodeģenerativas izmaiņas un atrofiju. Šo situāciju raksturo aktīvā dolihilfosfāta deficīts, dolihola savairošanās un tā saucamā "dolihola izmešana", palielinoties tā ekskrēcijai.
Urīna analīzēs varam redzēt, kāda organismā ir dolihola izdalīšanās, vai organismā ir doliholfosfāta deficīts.
Dodot iekšķīgi augu poliprenolu, šādu deficītu var izlabot. Poliprenols mūsu organismā var pārveidoties un izpildīt dolihilfosfāta funkcijas. Poliprenols ir līdzīgs vitamīniem, ar kuriem dolihilfosfāta deficītu organismā var kompensēt.
Ir aizdomas par to, ka dolihols un dolihilfosfāta deficīts varētu būt kā slimības marķieris.
Tagad mēs zinām, kuras patoloģijas varētu būt cilvēka organismā no dolihilfosfata deficīta. Slimības, kuru ārstēšanā palīdz poliprenols ir onkoloģiskas saslimšanas, izkaisītā skleroze, alerģija un astma, neauglība, hepatīts C.
Mūsu nervi ir it kā apvilkti ar izolāciju (mielinu) kā elektriskie vadi, bet ja tādas izolācijas nav, tie kontaktējas viens ar otru un tad uzreiz var pateikt, ka cilvēkam bojāti nervi. Poliprenols ir viens no tiem, kas stimulē apvalku sintezēšanu (mielinizāciju).
Poliprenols var palielināt vēža šūnu jutību pret imunitāti un arī ķīmijas terapijas līdzekļiem. Poliprenola lietošana ķīmijas terapijas laikā palielina ne tikai ķīmijas terapijas efektivitāti, bet iespēju pacientam izdzīvot.