Zemestauku vērtīgās dziednieciskās īpašības bija zināmas jau pirms 2-3 tūkstošiem gadu Ķīnā.
Jau toreiz zemestaukus izmantoja audzēju ārstēšanā. Vēlāk par tiem uzzināja Eiropā -arī kāds Berlīnes ārsts sāka zemestaukus sekmīgi lietot ādas un iekšējo orgānu vēža ārstniecībā. "Latīnisko nosaukumu
Phallus impudicus, kas tulkojumā nozīmē "nekaunīgais falls", zemestauki ieguva 18. gs., pateicoties holandiešu ārstam un botāniķim Persedonam, jo sēne tik tiešām atgādina fallu. Jau Romas impērijas laikā no tiem gatavoja mīlestības dzērienu, kas palielināja seksuālo aktivitāti
Zemestauki satur fitoestrogēnus - vielas, kas mūsu organismā aizvieto hormonus. Zemestauku preparātus izmanto arī sieviešu slimību - miomu, mastopātijas, olnīcu cistu ārstniecībā. Ar tiem ārstē nieres, gastrītu, kuņģa čūlu, tromboflebītus, ādas sēnīšu saslimšanas. Zemestauki šķidrina asinis, tā pasargājot no sirds un asinsvadu saslimšanām, un, protams, sevišķi populāri tie ir audzēju ārstēšanā. Galvenais - zemestauku preparāti jālieto īstā laikā, nevis tad, kad jau izmantotas visstiprākās zāles.” Latvijā šī sēne zinātniski izpētīta Medicīnas akadēmijas Veselības laboratorijā ārsta Sergeja Kuzņecova vadībā. Par mūsu zinātnieku pētījumiem stāstīts arī Amerikā izdotajā ārstniecisko sēņu enciklopēdijā "'Medicinal mushrooms” .
Vai jūs zināt, ka mūsu jauktajos un lapu koku mežos, īpaši Kurzemes pusē, aug ļoti vērtīga ēdamā sēne — zieds, kuras nosaukums ir zemestauki. Tās augļķermenis ir balts, līdzīgs vistas olai, pildīts ar recekļainu masu. Tas dažu minūšu laikā izaug 20-30 cm garumā, galā veidojot tumši brūnu cepurīti, kura izplata ļoti nepatīkamu smaku. Gan pārtikā, gan medicīnā sēni izmanto tikai olas stadijā, turklāt tā ēdama arī svaigā veidā.
Zemesīaukus izmanto tikai olas stadijā, kad sēne vēl nav izlietojusi savu dzīvinošo enerģiju kātiņa un cepurītes veidošanai un sporu izplatīšanai. Šīs vērtīgās sēnes parasti ievāc no jūnija līdz augustam, vēlams agri no rīta, pirms rasas, līdz pulksten sešiem. Zemestaukus (olas stadijā) ieteicams uzreiz sagriezt, lai tie neturpinātu augt. Sēnes uzglabā ledusskapī un pagrabā. Pazīstama ir tautas metode zemestauku preparāta sagatavošanā: sagrieztās sēnes aplej ar šņabi (1:1), veidosies izvilkums (tinktūra).
Zemestauku želeja ir viegli asimilējams un tonizējošs produkts. Dažas tējkarotes želejas no rīta dod enerģiju un možumu visai dienai, pasargā organismu no stresa un infekcijām.
Zemestauku sula iegūta ar speciālu bioaktivitātes metodi, tā bez enerģijas satur vēl unikālas dabas sabalansētas vielas: polisaharīdus, fermentus, steroīdus, mikroelementus. Tās paaugstina organisma hormonālo tonusu un stimulē imunitāti, tā paaugstinot organisma pretestības spēju. Zemestauku sulu izmanto ļoti nopietnu slimību ārstēšanai, kad organisma enerģija samazinājusies līdz nullei. Piemēram, labdabīgu un ļaundabīgu audzēju profilaksei un kompleksai ārstēšanai, kuņģa, zarnu, nieru slimību, kā ari podagras un reimatisma ārstēšanai. Sula palielina izturību pret sāpju stresu, intensīvu fizisko slodzi, novērš nogurumu.